Každý túži mať lesklé, silné, husté a zdravé vlasy. Ale ako získať také silné a krásne vlasy? V článku nájdete sedem najlepších trikov pre okúzľujúce vlasy, aké ste ešte nemali
Zdravá diéta je základom pre zdravé vlasy. Proteíny a vitamín B5 sú nesmierne dôležité pre zdravú pokožku hlavy i zdravé vlasov. Veľké množstvo potrebných proteínov nájdete vo vajíčkach, orechoch a syroch. Vitamín B5 sa napr. nachádza v nespracovanej prírodnej ryži, fazuli a v celozrnných obilninách. Vitamíny a minerály posilňujú vlasové korienky. Pamätajte: Káva stimuluje produkciu mazu pri korienkoch vlasov, ktorý bohužiaľ, vedie k zvýšenej tvorbe lupín. Nikotín a alkohol by v pláne na dosiahnutie krásnych vlasov nemali figurovať. Namiesto toho by ste mali do diety zaradiť ovocie, ryby, hydinu, listovú zeleninu, rovnako ako mlieko, sójové a celozrnné výrobky. Vlasová dieta by mala obsahovať veľa biotínu, zinku, železa a kyseliny listovej.
Kondicionéry udržia vaše vlasy hladké a pružné. Aplikujte oplachové kondicionéry najmä na zaťažené a suché končeky vlasov.
Vyhnite sa poškodeniu vlasov teplom. Počas sušenia vlasov by mal byť fén neustále v pohybe, mali by ste sa vyhnúť používanou nástavcov, ktoré zbytočne zintenzívňujú prúd teplého vzduchu. Nastavenie fénu na najnižšiu teplotu znižuje riziko poškodenia štruktúry vlasov. Fény na vlasy alebo stylingové nástroje ako žehlička či kulma na vlasy často dosahujú teplotu až 200 °C. Pri poškodených vlasoch sa proteíny znehodnocujú už pri teplote 140 °C. Preto by ste nemali zabúdať pred použitím stylingových prístrojov použiť spreje na ochranu vlasov pred teplom. Tie regenerujú vlasovú proteínovú štruktúru, ošetrujú povrch vlasov a chránia ich pred poškodením.
Vytvárajú vaše jemné spľasnuté vlasy nepekný dojem z vašej tváre? Obyčajne je za to zodpovedný zlý strih vlasov. Termín u skúseného a šikovného kaderníka nie je preto na škodu, práve naopak. Kaderník zanalyzuje štruktúru vašich vlasov a poradí vám, čo bude pre vaše vlasy najlepšie. Takto získate vhodný a trendy účes zároveň. Účes by ste mali následne upravovať pravidelne každých šesť týždňov. Nedovoľte však, aby vám vlasy strihali pomocou britvy alebo príliš prestrihali končeky vlasov. Výsledkom podobných techník sú časro rozštiepené končeky alebo poškodené vlasy, a po takýchto úpravách je tiež ťažké vytvoriť pružný účes plný objemu.
Najlepšie kefy na vlasy majú prírodné (diviačie) alebo zmiešané štetiny. Takéto kefy rozčesávajú vlasy veľmi ľahko. Samozrejme, ľahké rozčesávanie je možné len vtedy, keď už vlasy nie sú mokré, vtedy sú totiž náchylnejšie na poškodenie. Dobre navrhnutá kefa tiež odstráni nečistoty a zbytky stylingových produktov z vlasov a tiež rovnomerne distribujú maz od korienkov až po končeky.
Ženy s mastnými vlasmi by sa mali so svojimi vlasmi hrať čo najmenej, aby tak neprenášali maz po celej dĺžke vlasov od korienkov až po končeky.
Vlasy budú vyzerať hustejšie, ak si ich zafarbíte o odtieň tmavšou farbou. Svetlejšie farby sú tiež dobrou možnosťou, vaše vlasy "zhrubnú", čo vám uľahčí ich úpravu. Máme tajné tipy pre vaše vlasy: používajte šampón na zväčšenie objemu, ktorý doplní štruktúru vlasov. V prípade, že sa vaše vlasy rýchlo mastia, používajte iba jemné detské šampóny.